مقاله تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR فایل ورد (word) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR فایل ورد (word) :

مقاله تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1388 در فنی و مهندسی مدرس از صفحه 1 تا 12 منتشر شده است.
نام: تعیین ضرایب بیوسینتیکی برای فاضلاب صنایع سلولزی ایران به روش SBR
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله صنایع سلولزی
مقاله هوازی
مقاله فاضلاب
مقاله SBR
مقاله ضرایب بیوسینتیکی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: گنجی دوست حسین
جناب آقای / سرکار خانم: بادكوبی احمد
جناب آقای / سرکار خانم: پیشگر فرانك

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فاضلاب صنایع سلولزی یکی از مهمترین منابع آلودگی محیط زیست است. فاضلاب این صنایع حاوی مواد آلی با COD و رنگ بالای ناشی از الیاف سلولز و ترکیبهای لیگنین است. این ترکیبها به سادگی مورد تجزیه بیولوژیکی واقع نمی شوند و ورود آنها به محیط زیست می تواند آثار مخرب و جبران ناپذیری را بر جای گذارد.
در این تحقیق فاضلاب سه کارخانه فیبر حسن رود، مجتمع صنایع چوب وکاغذ چوکا و لینترپاک بهشهر به عنوان نمونه در دمای آزمایشگاه مطالعه شده است. سیستم به صورت ناپیوسته بوده و حجم هر یک از راکتورها برابر 2 لیتر در نظر گرفته شد. تمامی مراحل شامل تغذیه، هوادهی، ته نشینی و تخلیه در یک راکتور انجام شده و سیستم از نوع راکتورهای ناپیوسته متوالی (SBR) بوده است.
از مقایسه ضرایب سینتیکی به دست آمده برای سه پساب، مشخص شد که فاضلاب فیبر حسن رود ساده تر از فاضلاب صنایع چوب و کاغذ چوکا و فاضلاب چوکا، آسانتر از فاضلاب کارخانه لینترپاک بهشهر مورد تجزیه بیولوژیکی قرار می گیرند. در نتیجه ثابت سرعت واکنش (K)، بازده رشد (Y) و ثابت سرعت رشد (m) برای فاضلاب فیبر بیشتر از فاضلاب چوکا و لینتر بوده است.
بررسی تغییرات لجن نشان داد که با افزایش MLSS تا حدود 4400 میلی گرم بر لیتر، سرعت واکنش افزایش می یابد اما با افزایش بیشتر-MLSS در غلظتهای بالاتر از 4400 میلی گرم بر لیتر-تغییری در ثابت سرعت واکنش ملاحظه نشد. همچنین بررسی تغییرات بار آلودگی نشان داد که با افزایش COD تا حدود 1250 میلی گرم بر لیتر، تغییرات ثابت سرعت واکنش اندک است، اما در CODهای بالاتر از 1250 میلی گرم در لیتر، کاهش ثابت سرعت واکنش قابل ملاحظه بود.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید